Joga – mantry – mudry… 24 – 30 czerwca

Mantry… medytacja  czakr… Nada Joga…

Zapraszamy do nauki i wspólnej praktyki intonowania mantr, połączonego z koncentracją na poszczególnych czakrach. To unikalny sposób na piękne i przyjemne rozwibrowanie ciała, synchronizację pracy półkul mózgowych, wyciszenie umysłu, doświadczanie działania dźwięku w każdej komórce, w każdym narządzie. Każdego dnia będziemy pracować z kolejną mantrą i kolejną czakrą, dostrajać nasze ciała i umysły do Harmonii Wszechświata… 

Sobota  :                                                                                                                17 .00            – obiadokolacja                                                                      19.00            – wykład, intonowanie mantr

Pozostałe dni :

  8.00             – poranna sesja jogi, medytacja 

10.00             – śniadanie

11.00 – 13.00 – praca z dźwiękiem…

czas wolny…

wspólne przygotowywanie posiłku…karmajoga

17.00            – obiadokolacja

19.00            – mantry…

19.30            – Sesja Twórczego  Doskonalenia Umysłu przy dźwiękach mis tybetańskich.

Pamiętaj o zabraniu maty do jogi, kijków do nordic walking, obuwia zmiennego, ręczników / ew. możesz kupić na miejscu /

Termin :  24 – 30   czerwca              / zadatek 400 zł  ” Mantry” + data płatny na konto do 15 maja /

kończymy 30 -go  czerwca  po zajęciach o godz. 14.00

Opłata : 1180  zł  

/ dopłata do pokoju jednoosobowego  – 200 zł /

                                                                                                                          Warsztat prowadzi : Alicja Syryca                                                                muzyk, muzykoterapeuta, nauczyciel jogi i medytacji, coach, bioenergoterapeuta, doradca rozwoju osobistego…                                                   

Mantra stanowi wibrację dźwiękową.  Man oznacza umysł, tra – wznosić. Mantra jest dźwiękiem, który wznosi nasz umysł ponad materialny wymiar.

Słowo mantra oznacza „ta (wibracja), która chroni umysł„.  Mantra jest więc dźwiękiem, który wznosi nasz umysł ponad materialny wymiar. Przejawia się ona w tym świecie nie tracąc swego duchowego potencjału. Mantry nie można wymyślić samemu, nie można jej kupić czy sprzedać… Jest to wiecznie istniejąca, duchowa wibracja dźwiękowa przekazywana od niepamiętnych czasów przez mistrzów medytacji należących do długiej linii nauczycieli i uczniów.

Wsłuchując się w taki dźwięk i powtarzając go doświadczamy, jak nasze serce i umysł stopniowo się oczyszczają, dzięki czemu z każdym dniem coraz bardziej wzrasta w nas świadomość naszej prawdziwej tożsamości. Stopniowo jesteśmy coraz bardziej radośni, szczęśliwi i wolni od niepokoju.

Mantrę można intonować na kilka różnych sposobów. Można robić to zarówno indywidualnie jak i w grupie osób. Kluczowym elementem jest koncentracja, skupienie uwagi na dźwięku mantry. Początkowo osiągnięcie pełnej koncentracji na mantrze może wydawać się zadaniem trudnym, powinniśmy jednak postarać się, na tyle, na ile potrafimy skupić swój umysł na wypowiadanych mantrach.                                                                                                                                                                                          Mantra oparta jest na energii dźwięków. Gdy wypowiadamy każde słowo – tworzymy rzeczywiste fizyczne wibracje. Słowa przez nas wypowiedziane mają swoje znaczenie, ale są także energią. Każde słowo wywołuje drgania, w zależności od tego, jak je wypowiemy taki jest poziom wibracji danego słowa…

CZAKRY… 

to centra energii w ciele człowieka, miejsca, w których krzyżują się kanały energetyczne. Są one pewnego rodzaju obrotowymi drzwiami pomiędzy duchowym i materialnym ciałem każdego człowieka. Czakry pobierają, magazynują i przenoszą energię z ducha do ciała i na odwrót. Ich zadaniem jest utrzymanie organizmu w równowadze nie tylko duchowej i fizycznej, ale również mentalnej i emocjonalnej. Jakiekolwiek zaburzenia, nieprawidłowości i blokady w funkcjonowaniu czakr na poziomie fizycznym objawiają się jako choroby.

Czakramów występujących w ciele człowieka są tysiące. Są one rozsiane na całym ciele poczynając od koniuszków palców, a skończywszy na czubku głowy. Nie są one umiejscowione na stałe w jednym miejscu – mogą się przesuwać, kręcić i wirować. Mogą być po części zamknięte, lub całkowicie otwarte.

Każda z czakr odpowiada za pewne określone cechy oraz zdolności, poczynając od tych przyziemnych, a skończywszy na tych duchowych.

Wśród wszystkich czakr wyróżnia się siedem głównych, biegnących wzdłuż kręgosłupa.

Każda z nich połączona jest z określonym gruczołem dokrewnym, a także organem wewnętrznym.

Energia docierająca do gruczołu zostaje przekształcona w określony hormon, a ten zaś rozprowadzany jest wraz z krwią po całym organizmie i warunkuje zdrowie człowieka. To właśnie one w znaczący sposób wpływają nie tylko na zdrowie, ale i jakość całego życia.

Energia przepływająca przez czakry powinna płynąć swobodnie.

Zaburzenia w przepływie energii mogą być niebezpieczne i przyczyniać się do wielu życiowych komplikacji i niepowodzeń. Siła życiowa płynąca przez czakry rozpływa się tysiącami kanałów energetycznych po cały ciele.

Trzy główne biegną wzdłuż kręgosłupa i doprowadzają energię do 7 głównych czakramów.

Jeden z kanałów – kanał główny tzw. Suszumna biegnie od podstawy pionowo poprzez wszystkie czakry, zaś dwa boczne: Pingala i Ida rozgałęziają się od kanału głównego.

Wśród kilku tysięcy czakr zlokalizowanych w całym ciele należy wymienić 7 podstawowych i najważniejszych umiejscowionych wzdłuż kręgosłupa, poczynając od kości ogonowej, a skończywszy na czubku głowy.

  1. Czakra korzenia (inaczej podstawy lub Muladhara) – zlokalizowana u podstawy kręgosłupa, poniżej narządów płciowych w okolicy kości ogonowej. Połączona jest z nadnerczami. Jest koloru czerwonego.
  2. Czakra genitalna (inaczej krzyżowa, seksualna, lub Swadhistana) – zlokalizowana w okolicy genitalnej. Połączona z jajnikami lub nadnerczami. Jest koloru pomarańczowego.
  3. Czakra splotu słonecznego (inaczej Manipura) – zlokalizowana pomiędzy pępkiem, a mostkiem. Połączona jest z trzustką. Jest koloru żółtego.
  4. Czakra serca (inaczej Anahata) – jest to pierwsza z czakr wyższych, powiązanych ze sprawami duchowymi. Zlokalizowana jest między żebrami, a okolicą mostka. Jest koloru zielonego.
  5. Czakra gardła (inaczej Wiszuddna) – znajduje się u podstawy szyi. Połączona jest z tarczycą. Jest koloru niebieskiego.
  6. Czakra trzeciego oka ( inaczej Ajna )– znajduje się nad brwiami, u nasady nosa. Związana jest z przysadką. Ma kolor indygo.
  7. Czakra korony (inaczej Sahashrara) – jest to czakra najwyższa i najbardziej tajemnicza. Dokładnie nie wiadomo, czy znajduje się ona na czubku głowy, czy nawet ponad nią. Związana jest z szyszynką, ma kolor fioletowy. Odpowiada za doznania mistyczne, duchowe, jedność z wszechświatem, a także odnalezienie swojej życiowej misji. Zaburzenia w funkcjonowaniu skutkują skrajnym materializmem, epilepsją, wyczerpaniem, zamętem, depresją oraz myślami obsesyjnymi.